Nóż

Turystyka hostelowa coraz popularniejsza

Lato to czas, kiedy nawet najbardziej skrzętnie planowane urlopy z rozmaitych przyczyn potrafią nie dojść do skutku. Powodów jest sporo jednak do podstawowych należy nagłe odpłynięcie funduszy z domowego budżetu, które potrafi często uziemić nas na miejscu i spędzać czas wolny wyglądając smętnie przez okno.

Nóż
Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com
Alternatyw w takich wypadkach może nie jest zbyt dużo jednak istnieją. Spędzenie wakacji tanim kosztem jest możliwe, a całość może być z powodzeniem urozmaicona o elementy prawdziwej przygody.

W ostatnich latach wśród zarówno krajowych jak i światowych urlopowiczów wyjątkowym wzięciem cieszy się turystyka hostelowa. Są to wycieczki, które nie tyle organizujemy sobie we własnym zakresie, ale bardziej spontaniczne wyjazdy przed siebie oraz zatrzymywanie się na nocleg w hostelach, a nie hotelach. W efekcie całość wyjazdu nabiera zupełnie innego wyrazu – również finansowego. Różnica w cenie za noc w hostelu, a hotelu jest diametralna.
Hostele w Polsce wychodzą naprzeciw rosnącym potrzebom nowocześnie zorientowanych turystów oferując im wysoki standard noclegowy w umiarkowanej cenie zdolnej wpisać się w możliwości każdego domowego budżetu. Nawet jeśli lwia część środków została pochłonięta przez nieplanowane wydatki np. nagły remont czy naprawę auta, to szybki kilkudniowy wypad w Polskę oraz zatrzymanie się w okolicznym hostelu nie stłamsi domowego budżetu, pozwalając wyciągnąć z czasu wolnego maksimum korzyści. Jest to znacznie lepsza alternatywa niż czekanie przez wiele miesięcy na następny urlop licząc na dobrą pogodę i wyrzucając sobie straconą szanse.
Hostele w Polsce nie są niczym nowym, jednak dopiero w ostatnich latach zaczęły przeżywać swego rodzaju renesans. Dostosowując się do zmieniających schematów myślenia klientów właściciele tych ośrodków znacznie podnieśli standard, a samych tego typu lokalizacji jest znacznie więcej w każdym większym mieście. Dzięki czemu eksploracja zjawiskowych okolic jest łatwiejsza, ponieważ nie jesteśmy uzależnieni od tempa zorganizowanej wycieczki. Własne tempo, własny czas, własna przygoda to podstawowe cechy turystyki hostelowej. Tego rodzaju wyprawy dają nam większe pole do manewru oraz zwyczajnie szerszy zakres turystycznej wolności – http://www.eholiday.pl.

Łącząc to ze stosunkowo niższą ogólną ceną połączenie wypad + hostel jest jedną z najbardziej korzystnych alternatyw, którą można dowolnie modyfikować w zależności od potrzeb.
Jeśli natrafiliśmy już na jakiekolwiek zgrzyty, które uniemożliwią nam zrealizowanie swoich wakacyjnych planów zastanówmy się czy nowy wymiar podróżniczej przygody w przestrzeni naszego pięknego kraju nie jest właśnie tym, czego naprawdę potrzebujemy.