Wczasy nad bałtyckim morzem, co należy wiedzieć przed wyjazdem

Nastała wiosna, czas rozpocząć wakacyjne plany. Jeśli pragniesz wybrać się na prawidłowo zaaranżowany wyjazd, najsłuszniej jak najszybciej zastanowić się, dokąd pragniesz się wybrać. Mamy wiele alternatyw. Europejski resort, odległa Tajlandia, piękne Mazury. Lecz mimo wielu alternatyw, nadal bardzo dużo podróżnych udaje się nad bałtyckie plaże.

Jeżeli chcesz miło spędzić wakacje ustronie morskie lub Międzyzdroje są wspaniałym wyborem. Koszta nie są duże, przeprawa wygodna z praktycznie każdego miasta, a pogoda praktycznie gwarantowana.

Ostatnimi czasy, w kraju mamy coraz piękniejszą pogodę w okresie letnim. Aż trudno uwierzyć, że niedawno lipiec był miesiącem uważanym za deszczowy. Dzięki zmianom pogodowym, które zabrały nam białą zimę i złota jesień, zyskaliśmy niemalże tropikalne lato – czytaj więcej. Jest to może tendencja niepokojąca z metrologicznego punktu widzenia, lecz jeżeli planujesz wakacje nad polskim morzem, trzeba się z tego radować. Gdyż obok pięknej, ciepłej pogody, mamy cudowne morze bałtyckie, z chłodną aurą, która orzeźwia nasze spieczone ciała. A to wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach.

Ustronie Morskie - plaża

Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli pragniemy znaleźć ciekawy apartament, jak najbliżej morza, śpieszmy się. Organizując wakacje Ustronie Morskie jest bardzo pociągające, szczególnie jeśli chodzi o warunki zakwaterowania. Większość hoteli i uzdrowisk znajduje się tam blisko plaż, z naszych tarasów możemy podziwiać wzburzone fale.
A sam klimat w mieście jest fantastyczny. pewnie w okresie zimowym niewiele tam się dzieje, jednak latem kurort kipi życiem. Pełno barów ulokowanych na plaży, gdzie wypijemy koktajl z palemką. Wspaniale restauracje podające rybę prosto z morza. Mnóstwo kramików z pamiątkami, gdzie będziemy mogli zakupić upominki dla najbliższych. Dobrze zagospodarowane plaże, gdzie za sprawa patrolujących ratowników, możemy poczuć się bezpiecznie.

Sam dojazd nad morze nie jest za bardzo trudnym wyzwaniem. Możemy pojechać własnym samochodem, wybrać kolej państwowa, albo publiczny autokar. Jezdnie są wygodne i dobrze skomunikowane a torowisko zaprowadzi nas pod samą plaże. Oczywiście osoby zamieszkujące południowe krańce kraju powinny liczyć się z długą przeprawą, jednak jedna noc w pociągu w wagonie z kuszetką zostanie zrekompensowana przez późniejsze atrakcje.

Jeżeli planujemy wakacje Ustronie Morskie to strzał w dziesiątkę przy okazji sprawdź propozycje miejsc w kwaterach nad morzem w Polsce.. Mamy praktycznie gwarancję znakomitej pogody, wygodne, piaszczyste plaże i multum atrakcji. Dojazd z kolei nie sprawi nam problemu, nieważne z którego miejsca w Polsce rozpoczniemy podróż.