Dlaczego opłaca się wybrać się chociaż od czasu do czasu na wycieczkę zorganizowaną samodzielnie, miast korzystać co roku z ofert biur podróży?

Myśląc o tym gdzie wybrać się na wakacje często bierzemy pod uwagę kierunki dość standardowe. Trochę z przyzwyczajenia, gdyż w niektórych miejscach byliśmy już oraz dobrze kojarzą nam się przyjemnie. Trochę też z tego względu, iż korzystając z tego co oferują biura podróży mamy większą ilość propozycji wyjazdów raczej standardowych oraz popularnych. A co gdyby tak tego roku roku samodzielnie zaplanować sobie wyjazd w nie aż tak oczywiste miejsce? Może się okazać, że to będą jedne z lepszych wakacji w naszym życiu. W jakie miejsce warto się wybrać?

Coraz większą popularnością cieszy się Azja. Tym bardziej, że bilety lotnicze Tokio Warszawa lub też do Tajlandii albo Malezji już nie są tak drogie jak jeszcze parę lat temu. To jest z pewnością dodatkowa zachęta do tego, by wybrać się w ten rejon świata. Osoby lubiące miejsca, które są natomiast trochę bardziej przystępne dla osób z Europy, na pewno powinny pojechać do Japonii. Będą dobrze się czuły z tym, że mogą znajdować się w tak poukładanym miejscu (odwiedź portal). Nie ma tam chociażby problemu z komunikacją po kraju, z tego powodu przygotowanie samodzielnego wyjazdu oraz poruszanie się po tym kraju okaże się łatwiejsze, aniżeli w różnych innych azjatyckich państwach. Poza tym, jest to kraj jedyny w swoim rodzaju pod względem kulturowym. Z tego powodu wyprawa jest na pewno daleka, lecz możemy mieć gwarancję niesamowitych przeżyć.

Warszawa

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast osoby, jakie lubią improwizować podczas wyjazdu jak też nie mają nic przeciw nie zawsze doskonałym warunkom, na pewno będą zadowolone z pobytu w Birmie albo Kambodży. Te niesamowite kraje zyskują z roku na rok coraz większą rzeszę odwiedzających je turystów. To zainteresowanie jest uzasadnione, jednak szczególnie, jeżeli podróżujemy na własną rękę, musimy liczyć się ze zgoła odmiennymi realiami aniżeli takie, do jakich przyzwyczailiśmy się na co dzień. Konieczność targowania się to tam rzecz całkiem zwyczajna.

wycieczka

Autor: Trevor Mattea
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie jak to, że trzeba zwracać uwagę ludziom, którzy biorą od nas większe opłaty za różne usługi. Tak dzieje się przykładowo w knajpkach albo sklepach, gdyż wykorzystuje się to, że przyjezdna osoba jest turystą z bardziej zamożnego kraju. W tych miejscach na pewno musimy pamiętać o innego rodzaju regułach, niż te do których przywykliśmy w swoim kraju. Jednak niektórym bardzo to odpowiada, bo właśnie na tego typu niecodziennych przeżyciach zależy im.

Opłaca się odkrywać kraje czy miasta, jakie leżą dość blisko, a przyciągają swoją niezwykłością (dowiedz się więcej). W końcu chcemy poznać coś innego, aniżeli to co widujemy na co dzień. Tego typu przeżycia mogą zapewnić nam na przykład loty do Tel Aviv lub do Istambułu. Samodzielnie przygotowana wyprawa z pewnością da nam sporo niecodziennych przeżyć, jakich nie doświadczylibyśmy wybierając się na wycieczkę z biurem podróży. Satysfakcja z przygotowania tego typu wyjazdu także na pewno jest o wiele większa, niż korzystanie z ofert biur podróży.