Krótki przegląd atrakcji, jakie może zaoferować rejon Beskidu Żywieckiego, baza noclegowa tego regionu.

Jednym z wyższych górskich pasm w naszym kraju jest Beskid Żywiecki. Jak można wywnioskować po ich nazwie, góry te znajdują się w okolicach Żywca, jest to jeden z najpiękniejszych rejonów tego typu w naszym kraju.

Jego wizytówką jest Babia Góra, szczyt, jaki wznosi się na wysokość ponad 1700 metrów nad poziom oceanów, a który jest wyjątkowym szczytem w Beskidach przypominającym alpejski krajobraz. Lecz turyści którzy się wybierają na Babią Górę pamiętać muszą, że jest to jednak miejsce wymagające i dość kapryśne. Często zdarzają się na niej gwałtowne załamania pogody i burze, z tego też powodu nawet na krótki wypad trzeba się odpowiednio przygotować. Beskid Żywiecki posiada także sporo innych interesujących miejsc, do których zaliczyć przykładowo można górę Pilsko, a oprócz tego wiele turystycznych atrakcji. Rejon znany jest z przepięknych szlaków pieszych i rowerowych, a z kolei zimą będą tam czekać liczne wyciągi i stoki narciarskie. Doskonale jest również rozwinięta noclegowa baza, tak więc duże ilości turystów którzy przybywają cały czas w tamte rejony będzie miało gdzie spać.

Dowiedz się więcej o beskidzkim raju

Autor: wisley
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z bardziej rozpoznawalnych obiektów w Beskidzie Żywieckim jest hotel Beskidzki Raj (Więcej informacji). Zlokalizowany on jest w bardzo malowniczym regionie, na wysokości ośmiuset metrów. Otoczony przepiękną leśną przyrodą jest świetnym miejscem zarówno do tego, żeby słodko leniuchować, jak również na aktywne spędzanie czasu. W lecie można w jego okolicach chodzić po górach czy jeździć na rowerze, z kolei zimą właściciele zachęcają do skorzystania z pobliskich stoków. Sam hotel może jednorazowo ugościć 250 osób w 76 przestronnych, stylowo wykończonych pokojach.

Hotel oferuje również kilka sal konferencyjnych, na pewno na dużą pochwałę będzie także zasługiwać kuchnia. Nie można się w nim nudzić także podczas brzydszej pogody, dla miłośników różnych rozrywek będzie dostępny stół do tenisa stołowego, kręgielnia i piłkarzyki. Hotel ten jest ceniony zarówno wśród gości indywidualnych jak też firm, które chętnie organizują w nim różnego rodzaju spotkania biznesowe, imprezy integracyjne czy szkolenia dla pracowników.