Na urlop do Łeby! – jakie urozmaicenia na nas czekają? Koniecznie spójrz!

Bezwzględnie najczęściej odwiedzanym przez turystów regionem w Polsce są obszary położone nad Bałtykiem. Przepiękne krajobrazy, fantastyczniee rozwinięta infrastruktura oraz dostępność pięknych plaż co roku ściągają na ten teren setki osób, które pragną tam spędzić urlop. Zdecydowanie do której konkretnie nadmorskiej miejscowości się wybrać może okazać się nie lada kłopotem.

Współcześnie największą popularnością na pewno cieszy się Trójmiasto oraz Półwysep Helski, aczkolwiek warto zwrócić uwagę np. na piękną miejscowość wypoczynkową jaką jest Łeba.

drewniany domek

Autor: outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com

Atutem, który sprawia iż Łeba wyróżnia się na tle innych nadmorskich miast to jej położenie. Od północy miasto sąsiaduje z Morzem Bałtyckim, gdzie znajdziemy urokliwe, piaszczyste plaże, natomiast od zachodniej i wschodniej strony znajdują się malownicze jeziora przybrzeżne – Sarbsko i Łebsko, które jest trzecim co do wielkości jeziorem w obrębie Polski. W bliskim sąsiedztwie znajduje się również Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami, który z pewnością warto odwiedzić. To właśnie taka lokalizacja Łeby, sąsiadującej nie tylko z morzem, lecz także z przepięknymi jeziorami sprawia, iż jest ona zdecydowanie idealnym miejscem do odpoczynku na łonie natury.

Zaplecze turystyczne w Łebie jest fantastycznie rozwinięte, co wynika bezpośrednio z dużego zainteresowania tym obszarem. Jeśli zaciekawi nas łeba noclegi blisko morza będą dostępne na wyciągnięcie ręki. Każdego roku powstaje tu coraz więcej hoteli, pensjonatów oraz prywatnych kwater, w których możemy zarezerwować nocleg i cieszyć się urokami nadmorskiego krajobrazu. Sprawdź: ruszajwpolske.pl/miasta/leba/noclegi/27,index.html. Fantastycznie rozwinięta jest tu również oferta gastronomiczna oraz różnego typu atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Łeba może być również dobrą bazą wypadową, jeśli chcemy jakiś dzień poświęcić na odwiedzenie Półwyspu Helskiego lub Trójmiasta. Dodatkowym atutem bez wątpienia będą też typowe nadmorskie lasy, po których można godzinami spacerować.

Bez względu na to, czy jesteśmy zatem nastawieni na zwiedzanie i piesze wycieczki, czy luźny wypoczynek na plaży – atrakcji w Łebie na pewno nam nie zabraknie. W chwili obecnej jest to bardzo dobrze zagospodarowane miasto z bardzo zachęcającą ofertą. Jeżeli zatem jeszcze nie podjęliśmy decyzji, gdzie wybrać się na wakacje, wystarczy tylko zapakować walizki i wyruszać do Łeby!