Kilka przydatnych porad dla osób, jakie chcą udać się w zimie na narty.

Jedną z najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu zimą są wyjazdy na narty. Na szczęście nasz kraj w zasadzie całą południową część wypełnioną ma wspaniałymi górami, w jakich czeka bardzo szeroka oferta dla każdego miłośnika tego sportu. Jeśli ktoś chce, to wybrać się również może trochę dalej w kierunku południa. Już na przykład na Słowacji są także doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa, a poza tym całkiem niedaleko leżą również Alpy, które oferują jeszcze więcej.

stok narciarski

Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc widać możliwości jest faktycznie sporo, więc nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem ciekawej propozycji. Oczywiście bardzo dużo będzie zależało od tego, ile będzie czasu na taki wyjazd i jakim budżetem będzie się dysponowało.

Równie emocjonujące zagadnienia są opublikowane w pokrewnym serwisie. Jeżeli pragniesz je zgłębić – zobacz pod linkiem, który jest tu.

Decydując się na alpejskie ośrodki należy się liczyć z tym, że trzeba będzie trochę więcej zapłacić, oprócz tego trzeba jeszcze doliczyć koszty dojazdu, zwłaszcza z północnych regionów kraju. Za to Czechy i Słowacja zachęcają niskimi cenami, przeważnie znacznie konkurencyjnymi niż w ośrodkach w naszym kraju – kto organizuje tanie wyjazdy na narty.

Wybór narciarskich ośrodków zarówno u nas jak i u sąsiadów jest naprawdę duży. Dużo jest niewielkich stoków, jakie świetnie powinny się nadawać na szybki, jednodniowy wyjazd. Lecz nawet tego typu miejsca oferują kilka tras z różną trudnością, a poza tym liczne pensjonaty i restauracje, na wypadek gdyby ktoś planowałby dłużej zostać. Całkowicie odmiennego miejsca szukać się będzie, jeśli będzie się planować wyjazd na nieco więcej, przykładowo na zimowe ferie czy w czasie przerwy świątecznej. W takim przypadku warto rozglądnąć się za jakimś przytulnym pensjonatem w miejscu, gdzie różnych stoków będzie więcej. Na różne sposoby można też przygotowywać sam wyjazd.

zjeżdżanie na stoku

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Niezliczone biura podróży oferują w czasie zimy tanie wyjazdy na narty, więc jeżeli znajdzie się coś ciekawego, to należy z takiej okazji skorzystać – sprawdź dodatkowe informacje. Zaletą zorganizowanych wyjazdów jest to, że nie trzeba się zajmować żadnymi rzeczami związanymi z rezerwowaniem noclegów czy kupowaniem karnetów, jednak niekiedy może to kosztować nieco drożej, niż wyjazd zaplanowany samodzielnie.