W jaki sposób zagwarantować swemu maluchowi wspaniałe wakacje?

Z całą pewnością zamierzasz zagwarantować swemu dziecku wszystko co najwłaściwsze. Wspaniałym pomysłem mogą być gry na świeżym powietrzu, ale co jeżeli zwykła gra w szukanego albo zabawa z piłką już przestała go bawić?
Mógłbyś wtenczas poszukać różnych atrakcji i zrobić np. jakiś piknik w parku albo na działce.

NIKE

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
sieci

Autor: Roel van Deursen – Spijkenisse – Nederland
Źródło: http://www.flickr.com

Latem możesz także zaoferować swemu dziecku wakacje w siodle. Jeżeli dziecko nie jest na ten moment zapoznane z kucykami, mogłabyś zorganizować mu na przykład urodziny w stadninie. Prawie każda szkółka jeździecka oferuje również takowe imprezy. Dzieci mogą tam zaznajomić się z takimi cudownymi przedstawicielami fauny i po nauce nawet spróbować jazdy na kucykach. Być może przeobrazi się to w przyszłości w realną pasję? Wszakże wakacje w siodle wakacje w siodle to cudowny sposób spędzania swego wolnego czasu. Być może w przyszłości to one zainteresują nią swe dzieci?
Różne atrakcje proponowane przez szkółki jeździeckie to poczęstunki integracyjne, malowanie twarzy lub wycieczki po okolicznych borach. Twoje dziecko może zainteresuje rysowanie na twarzy, gdyż raczej każdy przedszkolak chciałby wcielić się w rolę ulubionej postaci z bajki. Kolejną propozycją, jaką być może zaproponować szkółka jeździecka warto zajrzeć jest tzw. terapia koniem, zatem użycie konia do naprawy wad w posturze. Taka forma terapii jest stosowana także przy problemach z utrzymaniem pozycji pionowej.

Hipoterapia to rodzaj terapii psychoruchowej, która oddziałowuje równocześnie na kilku płaszczyznach: ruchowej, psychicznej, sensorycznej i społecznej. Nauka o ciele korzysta z niej w neurologii, ortopedii lub w psychiatrii.