Jak tanim kosztem pojechać na narty? Są różne opcje!

Aby pomknąć na udany wyjazd na narty, wcale nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy. Udane wyjazdy wolno zorganizować też tanim kosztem. Multum ludzi sądzi, że tanie wyjazdy na narty są możliwe tylko w Polsce. To nieprawda, bo często za granicą zdołamy znaleźć sporo tańsze opcje, na przykład w Czechach.

nocleg w górach

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Biura podróży mają studenckie propozycje wyjazdów na narty, które mają w sobie koszty za nocleg oraz przejazd. Ceny takich ofert zaczynają się już od około 1000 złotych, dodatkowo jeśli samodzielnie zabierzemy wyżywienie, uda nam się zaoszczędzić jeszcze więcej. Warto rozejrzeć się za tego modelu propozycjami. Jeżeli wolimy samodzielnie organizować wyjazd, wybierzemy najtańszą odmianę transportu, i także tani nocleg, przykładowo w schroniskach górskich. Co prawda, zakwaterowanie może być nieco ciasne, jednak dzięki niemu zaoszczędzimy dużo pieniędzy – gdzie wyszukać tanie wyjazdy na narty. Mało tego jeżeli większość czasu będziemy spędzać na stoku czy też zwiedzaniu, nie będzie to posiadało dla nas większego znaczenia. Powinno się również pomknąć na narty z większą grupą postaci. Jadąc na narty w 5 ludzi, możemy bez kłopotu pojechać jednym wozem, a koszty benzyny podzielić na wszystkich uczestników wyprawy. Wówczas dojazd nie wyniesie nas dużo. To samo można wykonać z noclegiem – wypożyczyć jeden pokój z pięcioma łóżkami, co również pozwoli nam dużo zaoszczędzić. Dobrym pomysłem na tanie wyjazdy na narty jest również korzystanie z ofert last minute. W wielu przypadkach są one sporo tańsze od zwykłych propozycji biur podróży, wobec tego możliwe, iż znajdziemy wyjazd, jaki nas zainteresuje. Planując wyjazd na narty, powinno się uwzględnić również czas wyjazdu.

wyciąg narciarski

Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli pragniemy zaoszczędzić, nie wybierajmy się na narty w Boże Narodzenie lub przerwę świąteczną. Mnogość osób właśnie w tych dniach korzysta z wypoczynku w górach, wskutek tego ceny usług czy też noclegów są wyższe – odsyłam do tej strony. Najlepszym okresem na wyjazd na narty jest styczeń czy marzec. Jak widać, projektów na zaoszczędzenie pieniędzy na wyjeździe jest dużo. Należałoby wziąć je pod uwagę w trakcie planowania wycieczki na narty.