Po co warto pojechać do Kątów Rybackich? Jakiego rodzaju atrakcje czekają na nas w tej miejscowości?

Wyjazd nad morze to dla niektórych rodzin z dziećmi niemal coroczny rytuał. W okresie wakacyjnym wybierają się oni na upragniony wypoczynek, najczęściej na dwa tygodnie. Często jednak ludzie udają się w to samo miejsce, ponieważ jest sprawdzone, odpowiednie i nie wymaga szukania innego noclegu. To niestety błąd, ponieważ w naszym kraju jest tak dużo ładnych miejscowości nad morze, że można co roku jeździć do innej miejscowości. Tak jest choćby z Kątami Rybackimi. Dlaczego warto się tam wybrać?

Kąty Rybackie to miejscowość położona na Mierzei Wiślanej. Ogromnym plusem jest bliskość Zatoki Gdańskiej z jednej strony, a Zalewu Wiślanego z drugiej. Bliskość ta powoduje, iż mamy więcej opcji wyboru, jeśli chodzi o sposób spędzania wolnego czasu [Więcej informacji na ten temat]
Z jednej strony mamy blisko piękną, piaszczystą plażę, więc możemy klasycznie spędzać czas nad morzem. Z kolejnej natomiast można wieczorami siedząc na tarasie jednego z dużej ilości ośrodków, podziwiać piękno Zalewu Wiślanego oraz wsłuchiwać się w żaby o wielkie ilości ptaków, których ostoja znajduje się na tym terenie.

Morze, Kąty Rybackie

Autor: leosia niezgodka
Źródło: http://www.flickr.com

W związku z tym, że jest to wieś rybacka, to z łatwością znajdziemy tam sporo miejsce, gdzie będziemy mogli tak spróbować na miejscu jak również zakupić na zapas smaczną, świeżą rybę. Jest to niewątpliwa zaleta dla tych, którzy są fanami tego przysmaku. W Kątach Rybackich znajdziemy dwa porty rybackie, jakie prócz świeżych ryb, dostarczają również ładnego widoku. Będziemy mogli bowiem do woli podziwiać piękne kutry rybackie.

Jeśli chodzi o szukanie miejsc noclegowych w tej miejscowości, musimy się kierować własną wygodą. Dlatego dobrze będzie wybrać coś, co da nam dużą swobodę. Tego typu komfort na pewno dadzą nam domki Kąty Rybackie posiadają całkiem sporą ofertę takich noclegów [Więcej informacji na ten temat]. Nocując w domku będziemy mieli własne osobne wejście i do tego niewielki taras na wyłączność. Jest to niesamowicie wygodne oraz możemy się właściwie poczuć jak we własnym domu, przesiadując wieczorem na tego typu tarasie.

Nie można też zapominać o pięknym oraz wyjątkowym rezerwacie ornitologicznym kormorana czarnego. To właśnie w Kątach Rybackich jest największa na terenie Europy ostoja takich ptaków. Z tego powodu warto pojechać w tak wyjątkowe miejsce, w jakim można poczuć się rzeczywiście blisko natury.